הזמנת הרצאות

הרצאות לקהל הרחב
בעז מרצה בנושאים הקשורים במקרא, ארכאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום. להלן כמה הרצאות מומלצות:

מי היו החיתים? במחצית השניה של האלף השני לפנה"ס הפכה האימפריה החיתית לחזקה מבין האימפריות של המזרח הקדום, עם זאת, על פי התיאור המקראי של תקופה זו היו החיתים רק עם קטן, אחד העממים יושבי ארץ כנען. בהרצאה נבחן כיצד ניתן לפתור סתירה זו, ונעלה את השאלה האם יתכן שכיום אנו מכירים את התרבות החיתית טוב יותר מאשר מחברי המקרא?

האם גם השנה תפתחו את הדלת לאליהו? האם אליהו הוא נביא-זעם נוקמני, או סבא חייכני החביב על הבריות? בהרצאה זו נשווה בין התיאור המקראי של אליהו לבין התפיסה החז"לית והפופולרית של דמותו, וננסה להבין ממה נובעת הסתירה.

פייק ניוז בתנ"ך – מלכות מנשה: בהרצאה נבחן את תיאור מלכות מנשה בספר מלכים, נעמת אותה עם תיאור תקופה זו בספר דברי הימים, ואז נוסיף לקלחת את הממצאים הארכאולוגיים הנוגעים לתקופתו. השאלות אותן ננסה לפתור יחד הן: מי באמת היה מנשה, ומה גרם לכותבי המקרא להפוך אותו למלך החוטא בהיסטוריה?

יאשיהו וגילוי ספר התורה – הקונספירציה ששינתה את תולדות העם היהודי: סביב 620 לפנה"ס, במהלך שיפוצים שנערכו בבית המקדש, נתגלה ספר ששינה את פני ההיסטוריה. בהרצאה נעסוק בין היתר בשאלה, האם אכן מדובר בספר עתיק שנתגלה, או שמא בספר שנועד לתמוך באג'נדה של מחבריו?

בעז סתוי

להזמנת הרצאות אנא מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: